Logitech Direksiyon SetiAraç sürmek sizin için bir tutkuysa, farklı araçları deneyimlemek istiyorsanız, hız yapmanın verdiği adrenalin sizi mutlu ediyorsa trafikte ki insanları tehlikeye atmak yerine evinize size aynı hissi yaşatacak bir simülasyon seti kurabilirsiniz. Direksiyon seti kendinizi gerçekten araç kullanıyormuş gibi hissetmeniz için farklı parçaların birleşiminden oluşan ve bilgisayara ve oyun konsollarına bağlanabilen bir sistemdir. Sisteme bağlanan çevre birimleri farklı oyunlarla eşlenik çalışacak şekilde geliştirilmiştir. Bu sayede oyun içinde anlık tepkilerinize uyum sağlayarak size istediğiniz sürüş heyecanını yaşatır. Peki, logitech direksiyon seti özellikleri nelerdir? İşte ayrıntılar!

Logitech Direksiyon Seti Özellikleri

Kaliteli ürünler arayanların tercihi Logitech direksiyon seti iki değişik model olarak kullanıcının beğenisine sunulmuştur. Modeller kalite olarak birbirine benzemektedir. Renk ve oyun konsollarına uygunluk açısından birbirinden ayrılmaktadır. Direksiyonun dışında dikişli bir kaplama mevcuttur. Pedalları ise metal kaplamadır. Kaliteli malzemeden yapıldığı için uzun süreler kullanılabilir.

Logistech Direksiyon Seti

Direksiyon setinin içinden vites kolu çıkmamaktadır. Ama vites isteyenler için Logitech firmasının setle uyumlu ayrıca alabileceğiniz bir vitesi bulunmaktadır. Model yarış oyunları için uygundur. Sürüş simülasyonları sevenler içinde retarder için özel bir tuş bulunmaktadır.

Snopy Direksiyon Seti

Aradığınız çok pahalı olmayan bir set ise Snopy direksiyon seti tercihiniz olabilir. Bu set üst segment değildir. Kalitesi düşük olduğu için size kullanırken güzel bir hissiyat vermeyebilir. Ama direksiyon seti almak isteyenler için bir başlangıç seti olarak düşünülebilir. Setin avantajlı noktası komple bir settir. İçinden fren, debriyaj, el freni, vites hepsi çıkmaktadır. Direksiyonu üstünde farklı görevler için atabileceğiniz farklı tuşlar bulunmaktadır. Sunulan modeller oyun konsolları ile uyumlu değildir. Sadece bilgisayarınıza takarak kullanabilirsiniz.

Direksiyon Seti Ucuz

Kendinize bir direksiyon seti alıyorsanız setten aldığınız zevkin artması için seçtiğiniz ürünlerin malzemelerine dikkat etmeniz elzemdir. Ama direksiyon seti ucuz olsun istiyorsanız Goldmaster, Snopy, Kontraland gibi markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ama uyarmamız gerekir ki genelde bu ürünler plastik, sünger gibi dayanıksız malzemelerden yapılmadır. Bundan dolayı ürünler kısa süre içinde deforme olabilmektedir. İçinde kullandıkları elektronik ürünlerde kaliteli olmadığı için oyun sırasında tepkilerinize anlık cevap veremeyebilir. Titreşim motoru da yeterince kuvvetli olmadığından dolayı size heyecanı yeterince aktaramayabilir.

PC Direksiyon Seti

Oyun oynarken en yüksek grafiklere sahip oyunlar ile direksiyon setinizi birleştirirseniz daha gerçekçi bir deneyim yaşamış olursunuz. Her ne kadar farklı oyun konsolları çıkmış olsa da çoğu oyun konsol bilgisayar kadar kaliteli bir görüntü verememektedir. Bu sebeple PC direksiyon seti seçmeniz daha doğru olacaktır. Bir diğer avantajda bilgisayarlarla direksiyon setleri daha uyumlu çalışmaktadır. Farklı parçaları bir araya getirip kendi setinizi de yapmak isterseniz yine bilgisayara uyumlu çok daha fazla ürün bulabilirsiniz. Üstelik bulacağınız ürünler nispeten daha uygun fiyatlı olur.

Logistech Direksiyon Seti

Direksiyon Seti PC

Bilgisayar birçok şeye uyumlu bir üründür. Buda onu özellikle oyun camiasında göz bebeği yapmaktadır. Çoğu üretici çıkaracağı ürünü daha genel kullanıcıya uygun olduğu için bilgisayara çıkarmaktadır. Aynı durum direksiyon seti PC içinde geçerlidir. Eğer gelişmiş bir direksiyon sistemi istiyorsanız bunu bilgisayar üstünde kurmanız oldukça kullanışlı ürünler bulmanıza yardımcı olacaktır. Eğer direksiyon setleri ile ilgili internet sayfalarını gezerseniz oldukça farklı aksesuarlar olduğunu görebilirsiniz. Yine baktığınızda bunların çoğunun bilgisayarlar için uyumlaştırılmış ürünler olduğunu görebilirsiniz.

PS4 Direksiyon Seti

Birçok kullanıcı evinde yer kaplamayan daha portatif ürünleri seçmektedir. Eğer sizde evimde çok fazla yer kaplamasın ara sıra kullanayım diyorsanız PS4 direksiyon seti gibi bilgisayara bağlı olmayan bir set alabilirsiniz. Çok fazla model olmasa da rahat bir kullanım için direksiyon setinizi masaya ya da sehpaya sabitlenebilir ürünlerden alabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olduğu zaman ürünü bir noktaya sabitleyip kullanırsınız işiniz bitince tekrar bir kenara kaldırabilirsiniz. Eğer kaliteli bir markanın ürününden seçerseniz de uzun sürelerde sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu