En İyi Komedi FilmleriKomedi filmleri birçok kategoride ayrılırken her kişinin sevdiği film türleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda yabancı, yerli ve romantik komedi kategorilerinde birçok film bulunmaktadır. Kategorilere göre de seveceğiniz türde en iyi komedi filmleri bulabilirsiniz. Bununla birlikte hangi filmi izleyerek eğleneceğinizi bulamıyorsanız internetten yardım alabilirsiniz.

Komedi filmlerinin türlerine göre bir araştırma yaparak puanlarına göre izlemek istediğiniz filmi seçebilirsiniz. Aynı zamanda yorumları da okumakta kendinizi iyi hissedeceğiniz filmi bulmanın diğer bir yöntemi olmaktadır. Elbette ki film fragmanlarını izleyerek de filme olan ilginize göre film tercihinde bulunabilirsiniz.

En İyi Komedi Filmleri

Komedi filmlerinin çeşitlenmesinin yanı sıra hangi tarzda komedi filmlerinden hoşlandığınız da önemlidir. Bunun haricinde komedi filmleri seçerken yabancı komedi türleri tam etkiyi vermeyebilir. Sebebi ise dilin farklı olmasıyla esprilerin tam anlaşılmamasıdır. Bunun önüne geçmek için de belli başlı yabancı filmlerin Türkçe dublaj seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok Türkçe dublajlı film orijinal seslendirmenin önüne de geçmektedir. Bu kapsamda en iyi komedi filmlerini kategori olarak yazının devamında bulabilirsiniz.

Deadpool Filmi

Marvel serüveninden gelen Deadpool karakteri yeni süper kahramanlar arasında yer alıyor. Yabancı komedi filmleri arasında olan Deadpool her kesime hitap etmektedir. Bununla birlikte Deadpool filmi Türkçe dublaj tercihi ile izlenilmesi oldukça yüksektir. IMDb puanı 8.0 olan Deadpool filminin başrolünü ise Ryan Reynolds ve Morena Baccarin üstleniyor.

Marvel serisi ve hareketli komedi filmleri sevenler için oldukça ideal bir film olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Deadpool filmi kanser hastası olan Wilson karakterinin başından geçenleri anlatıyor. Marvel filmlerinin de grafiklerinin ve geçiş sahnelerinin tam kapsamlı olması filmi üst sıralara çıkarmaktadır. Deadpool filminde de bu etkenlerin üst sırada olması ile izleyiciden tam not almıştır. Filmin senaryo akışı oldukça eğlenceli ve farklı esprileri ile izleyenler tarafından oldukça sevilmiştir.

Buz Devri Serisi

5 filmden oluşan Buz Devri serisi en iyi komedi filmleri arasında kendini göstermektedir. Animasyon komedi olan Buz Devri karakterleri ile her filminde oldukça eğlendiriyor. En çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan Buz Devri 2002 yılında gösterime girmiştir. Bununla birlikte Buz Devri TA Top 250 serisinde 54. sırada kendine yer bulmuştur. Buz Devri bunun yanı sıra en iyi seslendirme dalında gümüş kurdele kazanmıştır. Aynı zamanda senaryosunu Michael J Wilson ve Peter Ackerman üstlenmiştir.

Filmin konusu ise yüzyıllar öncesinde buz devrinin nasıl başladığını ve nasıl bittiğini anlatıyor. Filmde en eğlenceli karakterlerden biri olan Sid karakteri ise oldukça sevilmiştir. Buz Devri oldukça ses getirdiğiiçin adına on adet kısa film çekilmiştir. Aynı zamanda sayısız oyun yapılan Buz Devri günümüzde hala en sevilen filmler arasında yer alıyor. Bununla birlikte orijinal dili yerine Türkçe dublajı ülkemizde çok daha fazla tercih edilmektedir.

En İyi Komedi Filmleri

Aile Arasında

Aile Arasında Gülse Birsel’in yazdığı ve Ozan Açıktan tarafından yönetilen Türk komedi filmidir. Türk komedi filmleri arasından en iyi komedi filmleri arasında da yer almıştır. Başrollerinde Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın oynadığı film 2017 yılında izleyiciyle buluşmuştur. Bununla birlikte filmin konusu Fikret’in eşiyle arasının bozulması ve Solmaz ile tanışmasıyla başlar.

Solmaz’ın ise kızı Zeynep erkek arkadaşı ile evlenmek istemektedir. Fakat evde baba rolünü karşılayacak birini bulamadıkları için Fikret’e baba rolü yapma teklifinde bulunurlar. Böylelikle de tüm macera başlamış olur. Usta oyuncuların oynadığı bu filmde her dakikası oldukça eğlenceli geçmektedir. Bununla birlikte Türk yapımı olan Aile Arasında en çok izlenen komedi filmleri arasında da yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu