Akıllı Saat ModelleriSadece zamanı ve tarihi gösteren saatlerin yerini akıllı saat modelleri aldı. Klasik saatler gibi kola takılan akıllı saatler birçok özelliği bulunan elektronik cihazlardır. Dijital bir ekranı bulunan saatler aslında küçük bir bilgisayar niteliğindedir. Akıllı saatin tanımını yapmak oldukça zordur. Çünkü saatler devamlı geliştirilmektedir. Her geçen gün yeni özellikler eklenir. Eklenen özelliklerle birlikte tanımı da değişiyor.

Giyilebilir teknolojinin bir ürünü olan akıllı saatler tasarımları ve özellikleriyle dikkatleri çeker. Büyük ekranlı olmalarına rağmen estetik tasarımları saatlerin çok beğenilmesini sağlamıştır. Akıllı saat hayatımıza 2012 yılında girdi. Özellikleri nedeniyle beğenilince yeni modelleri üretilmeye başladı. 9 yıl gibi kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen saatlerin özelliklerinde çok önemli gelişmeler oldu.

Dünyaca ünlü teknoloji markaları akıllı saat üretmeye başladı. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi devler akıllı saatlerde yaptıkları tasarımlarıyla beğenileri kazandı. Modellerin sayısı markalarla birlikte arttı. Modellerin özellikleri birbirinden farklıdır. Farklı özelliklerin olması her ihtiyaca cevap verebilmeyi sağladı. Genel olarak hepsi akıllı saat olarak nitelendirilse de bazılarının üstün özellikleri bulunmaktadır. Genel olarak akıllı saatlerin özellikleri;

  • Telefonlarla bağlantı sağlayarak bildirimleri alır
  • Telefonla konuşma yapılabilir
  • Spor aktivitelerinin takibini yapar
  • Nabız ve uyku kalitesini ölçme, kalori hesaplama, adım sayma, gibi sağlıkla ilgili özellikler
  • Spotify gibi çeşitli uygulamaları açar
  • GPS
  • Çalar saat
  • Bazı modellerde rakım ölçme, güneşin zararlı olan ışınlarını ölçme gibi özellikler de bulunuyor.

Akıllı Saat Modelleri

Xiaomi Akıllı Saat

Apple, Huawei, Samsung gibi markalarla karşılaştırıldığında Xiaomi akıllı saat çeşitleri uygun fiyatları ile dikkatleri çekmektedir. Fiyatları uygun diye özelliklerinin düşük olduğu asla düşünülmemelidir. Özellikleri diğer markalarla yarışır durumda. Yüksek performans sergileyen akıllı saatler, çağrı başlatabilir. Sağlıkla ilgili çeşitli özellikleri bulunan saatlerle telefonların bildirimleri takip ve kontrol edilebilir. Su geçirmez olan ürünlerde sesli asistan bulunur. Mi Band 4 modeli sağlık, çağrı başlatma, sonlandırma, suya dayanıklı olma özelliklerini arayanlar için idealdir. Daha birçok özelliğiyle Mi Band 4 modeli düşük fiyata yüksek performans elde etmenizi sağlayacaktır.

Huawei Akıllı Saat

Klasik kol saati modellerini beğenenler için Huawei akıllı saat tasarımları geliştirmiştir. Çok hafif olan saatler kolda asil bir duruş sergilemektedir. Amoled ekranı olan modellerin tasarımları çok dikkat çekicidir. Rakiplerini geride bırakacak estetik tasarıma sahiptir. Dikkat çekici olan yönü sadece tasarımı değildir. Özellikleri de son derece güçlüdür. Genellikle akıllı saatlerin büyük ve kalın olmasından şikayet edilir. Huawei’nin GT2 modeli son derece incedir. Hatta ultra ince olduğunu dahi söyleyebiliriz. Bataryası tam 2 hafta kullanılmasına imkan tanır. Spora dair bütün antrenmanlarınızı takip edecektir. Akıllı saat kullanmak ama herkesten farklı olmak isteyenler için ideal bir modeldir.

Markada sadece akıllı saat modelleri bulunmaz. Akıllı bileklikler de bulunur. Zarif ve son derece şık olan bileklikleri bileğinize takarak sağlığınızı daha yakından takip edebilirsiniz. Uyku takibinizi de yapacağınızdan yaşam ve sağlık kalitenizi artıracaktır. Honor Band 4 modeli verileri kayıt altına alma özelliği bulunuyor. Akıllı asistan kalp atışlarını takip etmekle yetinmez. Sınırlı süredeki kayıtları saklar. Spor olarak koşuyu tercih edenlerdenseniz Band 3 bileklik modelini kullanmalısınız. Band 3 modeli özellikle koşu konusunda size harika asistanlık yapacaktır.

Akıllı Saat Modelleri

Samsung Akıllı Saat

Samsung markasının akıllı saatleri tasarımlarıyla dikkatleri çekmektedir. Samsung akıllı saat modellerinde 4G bağlantısı bulunmaktadır. Cep telefonu ile bağlantı kurulabilmektedir. Telefonun uzakta olması bağlantı sorunu oluşturmaz. Bildirimleri takip etmeye uzaklık engel olmaz. Kolunuzda bir sağlık ekibi taşımak istiyorsanız Samgung akıllı saatleri son derece uygundur. Uyku kalitenizi ölçer, günlük adımlarınızı takip eder, kalp atışlarınızı ölçer. Outdoor alanlar için oluşturulmuştur. Oldukça sağlam olan saatlerin şarjı çok uzun zaman gitmektedir.

Akıllı Saat Fiyatları

Akıllı saatlerin piyasaya sürülmesi çok da uzak bir tarih değil. 2012 yılında tanıştığımız akıllı saatler he geçen dün geliştirilmektedir. İlk defa akıllı saati üreten firma Pebble idi. İlk modelde temel özellikler bulunuyordu. Ekran siyah beyazdı. Titreşim özelliği olan saat 1 milyonun üzerinde satmıştı. Şimdilerde ise birçok ünlü markanın akıllı saat modelleri mevcuttur! Akıllı saat fiyatları, ürünün özelliklerine ve markasına göre değişmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı saat özelliklerinde daha yeni gelişmeler olacaktır. Elbette ki akıllı saat modelleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu